Atrakcje na miejscu

SPŁYWY KAJAKOWE

Możliwość zorganizowania spływów kajakowych rzeką Sapiną oraz wypożyczenia kajaków. Szlak prowadzi przez piękne zalesione tereny i jest szlakiem bezpiecznym, nadającym się na rodzinne spływy kajakowe. Cały szlak Sapiny to ok 35 km.

GRILL I OGNISKO

W zacisznym miejscu, tuż przy ujściu rzeki Sapiny znajduje się miejsce na ognisko z zadaszoną wiatą oraz przycumowana jest łódź wiosłowa z której nieodpłatnie mogą korzystać wędkarze. Wielkość posiadłości ok.1ha.

SALA ZABAW

Pingpong, piłkarzyki, miejsce plac zabaw dla dzieci (huśtawka, piaskownica), siłownia na świeżym powietrzu znajduje się na plaży gminnej, boiska. Zapraszamy wszystkich do spędzenia niezapomnianych chwil w tym wspaniałym miejscu przyrody.

Atrakcje w okolicy

ZWALONY MOST W KRUKLANKACH

Zawalony Most we wsi Grądy Kruklaneckie nad rzeką Sapiną (ok. 15 km od Giżycka) – pozostały tylko ruiny po pięcioprzęsłowym moście wykonanym z solidnego żelbetonu. Był drugi co do wielkości (po mostach Stańczykach) na Mazurach.

PLAŻE GMINNE W KRUKLANKACH

Jezioro Gołdopiwo z kąpieliskiem, pomostem, wypożyczalniami sprzętu wodnego jest ok. 300 m na plaży gminnej.

MOST OBROTOWY W GIŻYCKU

Most obrotowy powstał w 1898 jako połączenie miasta z Twierdzą Boyen. Most jest skonstruowany w ten sposób, że przęsło mostowe obraca się w bok, a nie do góry jak w mostach zwodzonych. Obracany jest ręcznie przez jednego operatora.

ZAMEK KRZYŻACKI W GIŻYCKU

Zamek położony między malowniczymi Jeziorami Niegocin i Kisajno, zbudowany w 1310 roku przez Krzyżaków. Był siedzibą prokuratora zakonnego. W skład zamku wchodziły domy, prostokątny dziedziniec otoczony murem, za którym znajdowała się fosa.

TWIERDZA BOYEN GIŻYCKO

Twierdze otacza mur z czerwonej cegły zwanym murem Carnota o długości 2303 metrów. Została zbudowana na planie sześcioramiennej gwiazdy, na każdym z ramion gwiazdy usytuowany jest bastion. Zajmuje obszar około 100 ha na wąskim.

SZANTY W GIŻYCKU

Szanty w Giżycku-ogólnopolski konkurs piosenki, żeglarskiej, odbywają się latem na Giżyckim molo. Szanty w Giżycku mają formułę imprezy otwartej i darmowej.

ZAMEK KRZYŻACKI W RYNIE

Położony jest na wzniesieniu, pomiędzy Jeziorem Ryńskim i Ołowskim. Zbudowany został przez Wielkiego Mistrza Winricha von Kniprode w 1377 roku. W latach 1393-1396 komturem na zamku był Konrad von Wallenrod, brat poległego później pod Grunwaldem Fryderyka von Wallenroda.

MAMERKI KOMPLEKS BUNKRÓW

MAMERKI – to tu zapadały decyzje jak zniszczyć niedawnego sojusznika – ZSRR ! – 8 km od Węgorzewa, 22 km od Giżycka, 25 km od Kętrzyna, 18 km od Gierłoży, nad Kanałem Mazurskim, znajdowała się – Kwatera Główna Niemieckich Wojsk Lądowych(OKH).

ŚWIĘTA LIPKA

Zabytkowy obiekt niezwykłej wartości, którego nie powstydził się by Kraków, Gdańsk, a nawet Paryż czy Wiedeń, zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku – bazylika, sanktuarium kultu maryjnego. Nazywana jest „Częstochową północy” lub „perłą baroku”.

ŚLUZA PIASKI NA KANALE MAZURSKIM WE WSI GUJA

Komorowo-dokowa śluza znajduje się w powiecie węgorzewskim pobliżu miejscowości Guja. Jest to jedyna ukończona i działająca śluza na trasie Kanału Mazurskiego – została nie tylko wykończona w 100%, ale działa do dziś i reguluje poziom wody w jeziorze Rydzówka.

MRONGOVILLE - DZIKI ZACHÓD NA MAZURACH

Mrongoville leży na przedmieściach Mrągowa, jest to westernowe miasteczko i jest jedną z najciekawszych atrakcji dla dzieci na Mazurach. Po dotarciu na miejsce przeniesiemy się do świata z Dzikiego Zachodu drugiej połowy XIX.

ŻUBRY WOLISKO

Żubry w Wolisku są największą atrakcją Puszczy Boreckiej. Na terenie Ośrodka nie daleko Leśniczówki znajduję się platforma widokowa, stąd można je podglądać podczas karmienia. Od maja do września można podziwiać żubry w czasie porannego i wieczornego dokarmiania.

PIRAMIDA W RAPIE

 

Grobowiec rodzinny z rodu Baronów Von Fahrenheid. Jest to niewielka kwadratowa kaplica grobowa z polnego kamienia wykończonego czerwoną cegłą, ze sklepieniem wewnętrznym pochylonym pod kątem 51°52′ – identycznym jak w piramidach egipskich. Zewnętrzne wymiary piramidy wynoszą: wysokość 15,9 m, długość boku podstawy – 10,4 m.

WILCZY SZANIEC

„WILCZY SZANIEC” (niem.. Wolfsschanze) to w latach 1941-1944 GŁÓWNA KWATERA ADOLFA HITLERA (niem. FührerhauptquartierFHQ) i NACZELNEGO DOWÓDZTWA SIŁ ZBROJNYCH (niem. Oberkommando der Wehrmacht, OKW). Znajduje się ona – 8 km na wschód od Kętrzyna w gierłoskim lesie. Był to teren Prus Wschodnich.

WIEŻA CIŚNIEŃ

Ta neogotycka budowla ma 25 m wysokości i przez 96 lat zaopatrywała miasto w wodę. Obecnie po pewnej metamorfozie – dobudowaniu kopuły, powiększeniu platformy widokowej z lunetami i dodatkowych trzech pięter, możemy podziać przez lunety panoramę miasta i okolic, czy wypić kawę w najwyżej położonej kawiarni w mieście, również zwiedzić galerię lub mini muzeum mazurskie.

MOSTY W STAŃCZYKACH

 

Grobowiec rodzinny z rodu Baronów Von W pobliżu wsi Stańczyki podziwiać możemy dwa monumentalne mosty, które przerzucone są nad stromymi zboczami doliny rzeczki Błędzianki na trasie nieczynnej już linii kolejowej Gołdap-Żytkiejmy. Inna nazwa mostów to Akwedukty Puszczy Romnickiej. Są to najwyższe mosty w tej części Europy.

ZAMEK W RESZLU

Wzniesiony został przez Krzyżaków na przełomie czternastego i piętnastego stulecia. Ten monumentalny gmach powstawał przez pół wieku. Był wielokrotnie oblegany i kilkakrotnie zdobywany przez wojska polskie i krzyżackie. Miał pełnić rolę warownej zapory przeciw pogańskim Litwinom.  Wkrótce ziemia warmińska przeszła we władanie Korony, a zamek stał się siedzibą biskupów warmińskich.

PORT W GIŻYCKU

Port w Giżycku oferuję wspaniały rejs dziesięcioma statkami po wspaniałych jeziorach mazurskich mogących przewieźć jednorazowo do 1100 osób. Rejs statkiem nie tylko możemy rozpocząć w porcie w Giżycku, ale też na jednej z przystani w Mikołajkach, Węgorzewie, Rynie, Rydzewie bądź w Rucianym Nidzie. Flota zapewnia wysoką jakość usług oraz bezpieczeństwo (każdy pasażer jest ubezpieczony).